Köylüler yürürken şüpheli bir bebeğin ağlamasını duydular ve yol kenarında bir kız çocuğu kazıp çıkardılar. 5/5 (1)

09.09.2020
30
A+
A-
Köylüler yürürken şüpheli bir bebeğin ağlamasını duydular ve yol kenarında bir kız çocuğu kazıp çıkardılar.

Çoğu mutlu aile için çocuklar çok önemli aile üyeleridir ancak bu makaledeki anne, evdeki zor yaşam koşulları nedeniyle yeni doğmuş çocuğunu şahsen terk etmiş, hatta yol kenarına gömmüş, yöre halkı acı çekmiştir. Öğrendikten sonra, onun davranışlarının çirkin olduğunu söyledi.

Köylüler yürürken şüpheli bir bebeğin ağlamasını duydular

7 Eylül’de yabancı basında çıkan haberlere göre olay, Gana’nın orta bölgesindeki Esiam kasabasında meydana geldi. 31 Ağustos akşamı saat 17.00 sıralarında Isaac adlı bir adam, yolda çalışmak için çiftliğine yürümeyi planlıyordu. Şüpheli bir bebeğin çığlığını kazara duyunca şaşırdı, bu yüzden yakınına gelmek için tanıdık bir çiftçi buldu.İki sesi takip etti ve zeminde kazılmış, kaplı gibi görünen bir yer buldu. Çok fazla kum.

O sırada genç bir adam yanından geçip kasabadaki yaşlılara ne keşfettiklerini anlattı, sonra birçok köylü onu kontrol etmek için geldi, yerde kumları temizlemek için birlikte çalıştılar ve gömülü bebeği çıplak ellerle çıkardılar. Neyse ki, kız bebek hala nefes alıyordu, hemen tedavi için Abradunkwa Hastanesine kaldırıldı ve şu anda iyi durumda.

İlk başta bebeği bulan Isaac, olayı yerel polise de bildirdi.Yerel köylülerin yardımıyla, soruşturmacılar kısa süre önce köyde sadece bir kadının hamile kaldığını keşfetti ve polis Alberta adlı 28 yaşındaki kadını tutukladı. .

Ajumako Bölge Polis Komutanlığı’nın sorgulamasına göre, Alberta eşiyle birlikte 7 çocuk doğurdu, ancak aile durumu ortalama … Tüm aile çiftçilikle yaşıyor ve tarla yanında yaşıyor. Geçenlerde, dışarıdayken bu kız çocuğu dünyaya getirdi, ancak eve eli boş döndüğünde, kocasıyla karşılaşınca düşük yaptığına dair yalan söyledi.

7 Eylül’de yerel mahkeme davayı dinledi ve savcı ve başsavcı Peter Kojo Aboch olayın sürecini çözdü.

Mahkeme başkanı Eunice Apalowin, Alberta’daki zor aile durumu ve bakılması gereken pek çok çocuk göz önüne alındığında, mahkemenin şüphelinin 5.000 Gana’lı cedi (yaklaşık 5.900 yuan) ödemesini onayladığını belirtti. Kefil, garantörün vaadi ile kefaletle serbest bırakıldı ve bu yıl 9 Ekim’de Alberta’nın yeniden mahkemeye çıkması ve yargılanması bekleniyor.

Yerel basında çıkan haberlere göre, polis güvenlik gerekçesiyle kızı ailesi tarafından tanınmaktan kaçınırken orta bölgedeki bir yetimhaneye göndermeyi planladı.

Bu haberin ardından pek çok netizenin ilgisini çekti, netizenlerin çoğu Alberta’nın bir anne olarak çocuklarını toprağa gömmeye cesaretine sahip olduklarını anlayamadıklarını ifade ettiler, bu davranış cinayetten farklı değildir. Kız bebek hayati tehlike oluşturmaz, aksi takdirde Alberta bunun için daha yüksek bir bedel ödeyebilir.

Bazı netizenler, ortalama koşullara sahip ailelerin çok fazla çocuğu olmaması gerektiğini, bu sadece yaşamlarına çok fazla baskı eklemekle kalmayıp aynı zamanda çocukların büyümeleri için mükemmel bir ortam sağlamada başarısız olduğunu belirtti. Benzer trajedilerin tekrar yaşanmasını önlemek için bir nesil çocuk.

Lütfen bunu değerlendirin

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

worldpress drupal joompla vbulutuen xenforo eklenti tema arşiv bursa firma iş Videolu Reklam ver ve daha fazlası.